Що таке робочий проект будівництва приватного житлового будинку (котеджу), громадської будівлі чи інженерної споруди?
Поняття "Робочий проект будівництва"
Отже, ви маєте на руках ескізний проект будівлі, альбом з гарними зображеннями майбутньої будівлі, приблизно уявляєте, яких габаритів має вирости будівля, які приміщення там будуть тощо. Але в той же час залишається багато невирішених питань: як отримати дозвіл на виконання будівельних робіт, як і з чого будувати, як пройдуть по будівлі інженерні мережі, які будуть витрати на будівництво, як розподілити кошти на будівництво, як організувати процес зведення будівлі, як…
Тобто потрібен стає проект для отримання дозволу на будівництво та проект для виконання будівельно-монтажних робіт.
Як правило, робочий проект розробляється для об'єктів, які відносяться до класу наслідків (відповідальності) СС1. Такими об'єктами можуть бути проекти блокованих житлових будинків (таунхаусів), проекти міні-готелів, проекти невеликих магазинів, кафе, проекти на будівництво котеджів та інші.
Робочий проект є комплексною стадією проектування та складається з двох частин: затверджувальної частини та робочої документації.
Затверджувальна частина робочого проекту – це проект для отримання повідомлення про початок будівництва. Розробляється в обсязі, необхідному для подання проекту в ДАБІ або проходження експертизи (при необхідності чи побажанні замовника).
Що передує розробці робочого проекту будівництва? Вихідні дані для стадії "Робочий проект"
Вихідними даними для розробки робочого проекту є:
- ескізний проект
- завдання на проектування
- документ,що підтверджує право власності на земельну ділянку та будівлю (при реконструкції)
- топографічна зйомка
- дані про результати інженерно-геологічних вишукувань
- звіт про результати інструментального обстеження (при реконструкції)
- містобудівні умови та обмеження (при необхідності)
- технічні умови на приєднання об'єкта до інженерних мереж (при необхідності)
- інші документи згідно з вимогами нормативних документів та законодавчих актів.
Робоча документація розробляється після узгодження попередньої затверджувальної частини робочого проекту, призначається для виконання будівельно-монтажних робіт та містить креслення, опрацьовані до дрібних деталей.
Що включає робочий проект будинку? Розділи робочого проекту будівництва
Робочий проект будівництва будинку включає наступні розділи: генеральний план та благоустрій, архітектурні рішення, конструктивні рішення (конструкції залізобетонні, конструкції металеві, конструкції дерев'яні), рішення щодо влаштування внутрішніх та зовнішніх інженерних мереж (опалення, вентиляція, кондиціювання, водопостачання і каналізація, електропостачання та освітлення, слабострумові системи), кошторисну документацію.
Ми раді запропонувати свої послуги по розробці робочого проекту багатоквартирних житлових будинків, готелів, магазинів, ресторанів, адміністративних будівель, авто мийок, СТО, пожежних депо, багатофункціональних громадських будівель тощо.
Наприкінці нагадаємо, що грамотно створений робочий проект будинку дозволяє будівельникам точно, швидко та якісно виконати всі будівельно-монтажні та оздоблювальні роботи, оскільки в робочому проекті будівництва всі рішення опрацьовуються до дрібниць.
Щоб дізнатися ціну розробки або замовити робочий проект Вашої будівлі чи споруди ➔ натисніть ➔