Інженерно-геологічні вишукування

Інженерно-геологічні вишукування для будівництва зазвичай виконуються для можливості забезпечення комплексного вивчення геологічних умов будівельного майданчика та обов'язково включають в себе польові, лабораторні а також камеральні роботи. Ці вишукування необхідні для визначення найбільш оптимального типу, виду фундаменту майбутньої будівлі чи споруди, проектування дренажної системи або, при необхідності, підпірної стінки.

Мета інженерно-геологічних вишукувань - розрахунок фундаменту. Це дозволяє заощадити значну суму грошей, яка з надлишком перекриває витрати на геологію та конструкторський розрахунок.

Буріння може здійснюватись декількома методами: вручну, мотобуром або буровою установкою, в залежності від глибини і умов буріння, що дає можливість бурити навіть у важкодоступних місцях і, при можливості, дозволяє знижувати вартість робіт.

Для пальових фундаментів також необхідно проводити статичне зондування, щоб визначити опір основи і розрахувати несучу здатність паль. У випадку виявлення на ділянці просідаючих грунтів, рекомендується відібрати моноліти (проби грунту з непорушеною структурою) і провести додаткові лабораторні випробування для визначення просідних властивостей. Якщо ділянка знаходиться на потенційно зсувонебезпечному схилі або поблизу його, може знадобитися розрахунок стійкості схилу.     Це потрібно для розрахунку підпірних стінок.

Наші партнери виконують слідуючі види робіт:

  1. Шнекове буріння
  2. Ударно-канатне буріння
  3. Шурфування
  4. Відбір монолітів
  5. Визначення щільності насипного грунту
  6. Лабораторні дослідження властивостей грунтів

Інженерно-геологічні вишукування

Яка необхідна кількість свердловин при виконанні інженерно-геологічних вишукувань?

Бажано уникати сумнівної економії і пробурити свердловини про кутах основної будівлі, і одну контрольну по центру, якщо плануються ще окремі будови на ділянці, то має сенс зробити пару свердловин і під ними. Суть в тому, щоб отримати повноцінну картину зміни грунтів по всій площі забудови, уникаючи "білих плям", оскільки, на жаль, іноді вони можуть таїти "сюрпризи" у вигляді торфу, плавунів, будівельного сміття і т.д.

 

Який термін виконання інженерно-геологічних вишукувань?

Невід'ємною частиною інженерно-геологічних вишукувань є лабораторні дослідження проб грунту, які зазвичай займають близько 4-5 днів, сюди ж потрібно додати час на буріння і складання звіту. Всього близько 1,5 тижня. Скорочення цього процесу може досягти тільки за рахунок ігнорування одного з етапів, і самим неявним із них для замовника є етап лабораторних досліджень. Така псевдо-економія часу позначається на об'єктивності картини, яку замовник отримує на виході, що, в свою чергу, може відбитися на правильності розрахунку фундаменту.