Ескізний (архітектурний) проект будинку, будівлі, споруди

Ескізний проект - це стадія проектування, на якій визначаються основні параметри та показники майбутньої будівлі: площа забудови, поверховість, загальна площа; формується об'ємно-просторове та стилістичне вирішення об'єкта.

Ескізний проект - найбільш творчий етап. Саме на цій стадії архітектор може запропонувати різні варіанти реалізації побажань замовника. На стадії розробки ескізного проекту визначається конструктивна схема будівлі, визначаються основні матеріали, що будуть використовуватись для будівництва.

Основне завдання ескізного проекту - створити прообраз майбутнього об'єкту.

При розробці ескізного проекту розробник визначає контури майбутньої будівлі, а замовник в свою чергу отримує уявлення про основні риси майбутнього об'єкта і аналізує можливість застосувати їх в подальшій роботі.

Ескізний проект є досить важливим етапом проектування будівель, так як саме тут демонструються можливі планування будови.

Використовуючи такий проект, завдяки тому, що на даному етапі будується 3D-модель майбутньої будівлі, господарі проектованої будівлі можуть візуально переконатися в правильності обраного внутрішнього планування та зовнішнього вигляду будівлі.

Ескізний проект є, по суті, відправною точкою і використовується в майбутньому для розробки робочої документації або при одностадійному проектуванні - робочого проекту.

Даний етап проектування будівель не ділиться на додаткові розділи і, в більшості випадків, виконуються одним томом.

На сьогоднішній день архітектори можуть запропонувати будівництво практично будь-яких будівель, форм і застосувати при цьому безліч різноманітних матеріалів. Усе залежить лише від побажання замовника та його матеріальних можливостей.

Через це і перелік креслень, що входять до складу ескізного проекту, може кількісно змінюватися, в залежності від типу будівлі, що проектується та складності проектованого будинку. Приблизний склад ескізного проекту пропонуємо подивитися тут.

При проектуванні будівель, на даному етапі, закладається дуже велика кількість інформації, і враховується безліч, непомітних для звичайної людини, дрібниць.

Таким чином, на даному етапі архітектори закладають інформацію про всі фасади, визначаються із основними колірними рішеннями будівлі, а також будують плани поверхів і визначають основні розміри приміщень і загальну площу будинку.

В ескізному проекті також визначаються такі конструктивні особливості будинку, як конструкція стін, фундаменту, і приймаються принципові рішення із інженерного обладнання.

У разі якщо проводиться проектування будівель незвичайної конструкції, то в номенклатурі враховуються нестандартні вироби, такі як балюстради, ковані та столярні вироби, а також архітектурні елементи фасадів.

Ескізний проект

Вихідні дані для ескізного проекту

Основними вихідними даними для розробки ескізного проекту є:

  • документ, що підтверджує право власності (або оренди) на земельну ділянку
  • кадастровий план ділянки
  • топографічна зйомка з нанесеними межами ділянки, сусідніми будівлями та інженерними комунікаціями
  • дані про розміщення "червоних ліній"
  • завдання на проектування

Архітектурний проект житлового будинку, громадської будівлі чи споруди

Архітектурний проект являє собою архітектурну частину документації для будівництва об'єкту, яка містить архітектурні рішення, що комплексно враховують архітектурно-художні, технічні, інженерні, протипожежні, санітарно-гігієнічні, екологічні, економічні, соціальні, функціональні вимоги до об'єктів в обсязі, потрібному для розробки проектної документації для будівництва об'єкту, в проектуванні яких обов'язковою є участь архітектора.

Архітектурне проектування будинків, будівель чи споруд може розроблятися як у складі проекту вцілому, так і як окремий, самостійний етап проектування.

Архітектурний проект будинку розробляється на підставі завдання на проектування та у відповідності до вимог містобудівних умов та обмежень.

Архітектурний проект об'єкта будівництва, при умові розробки згідно містобудівних умов та обмежень, не підлягає узгодженню міськими управліннями чи відділами архітектури та містобудування.

На етапі архітектурного проектування розробляються архітектурно-будівельні та об'ємно-планувальні рішення об'єкта, а також принципові рішення щодо фундаментів, перекриття, покрівлі, утеплення, вузлів, деталей, специфікацій та усіх розрахунків.

Детально про архітектурний проект приватного будинку рекомендуємо переглянути у цій статті.

ОСНОВНІ КРЕСЛЕННЯ АРХІТЕКТУРНИХ РІШЕНЬ:

  • Генеральний план;
  • Поверхові плани із нанесеними осями, основними розмірами приміщень і планувальними відмітками; експлікаціями приміщень із вказівкою точних площ; розташуванням дверних, віконних та інших прорізів; сходів, ліфтів, підйомників; огородження; санітарно-технічних приладів;
  • Розрізи із вказівкою усіх планувальних позначок та основних висот приміщень;
  • Фасади із зазначенням необхідних відміток і рівнів.

Вартість розробки (ціна) ескізного архітектурного проекту

Вартість розробки (ціну) ескізного архітектурного проекту можна переглянути на сторінці про вартість проектних робіт

Щоб дізнатися скільки буде коштувати ескізний проект Вашої будівлі ➔ тисніть на кнопку ➔

замовити проект

 

minimized="true">