Проект реконструкції будинку

 

Проектування реконструкції будинку

 

Що є реконструкцією і що реконструкцією не є?

Реконструкція - це один із видів будівництва, який передбачає перебудову і переобладнання існуючих будівель і споруд. Але не кожна перебудова і переобладнання є реконструкцією. При реконструкції, на відміну від ремонту, відбувається зміна геометричних розмірів та(або) функціонального призначення, зміна техніко-економічних показників. Реконструкція передбачає повне або часткове збереження існуючих конструкцій.

З чого почати реконструкцію будинку?

Перш ніж розпочинати будь які роботи, рекомендуємо ще раз сісти, налити чаю, подумати і обговорити свої потреби і очікування. Яким ви хочете бачити свій будинок, які функції хочете йому додати або збільшити? Що ви хочете змінити? Що ви хочете зберегти?

Прийнято вважати, що витрати на реконструкцію старого будинку можуть перевищувати витрати на будівництво нового аналогічної площі. Так це чи ні, можна зрозуміти тільки точно визначивши обсяги майбутньої реконструкції і проаналізувавши всі зовнішні чинники, як от наявність та доступність необхідного обсягу матеріалів, актуальна потреба в житлі, терміни виконання робіт, погодні умови тощо. Реконструкція може передбачати прибудову нового об’єму, надбудову, перепланування, влаштування мансарди, облаштування найпростішого укриття в підземних приміщеннях.

Проектування прибудови до будівлі

Скільки коштує проект реконструкції будинку?

Роботи по проектуванню реконструкції ускладнюються необхідністю ретельного огляду обмірювання існуючої будівлі, тому і коштують дещо більше ніж розробка аналогічного нового проекту. вихідними даними для проектування, крім топографічної зйомки і завдання на проектування, необхідне обстеження технічного стану існуючих несучих і огороджуючих конструкцій будівлі. Саме цей висновок визначає несучу здатність існуючих фундаментів, стін тощо, можливий обсяг і спосіб реконструкції.

Проект перепланування будинку

Проект перепланування будинку, квартири, будівлі не передбачає втручання в несучі конструкції, зовнішні стіни та загальні інженерні системи, і часто входить до складу дизайн-проекту. Але зараз ми надаємо послугу по розробці проекта перепланування будинку квартири або комерційного приміщення.

Реконструкція недобудованого будинку

Реконструкція недобудованого будинку ускладнюється в залежності від ступеня готовності будівлі. Чим менше технологічних ланцюжків було закінчено, тим більше конструкції зазнали впливу різних кліматичних факторів, і на це треба звертати увагу при визначенні стану будівлі, обсягів робіт по реконструкції.

Як отримати дозвіл на реконструкцію будинку?

Що стосується житлових будинків садибного типу, садових та дачних будинків з проектованою загальною площею до 500 м2 та поверховістю не вище двох поверхів без урахування мансардного, реконструкція здійснюється на підставі будівельного паспорту. Покроковий план для приватного забудовника виглядає так:

 • Складання замовником ТЗ (технічного завдання);
 • Інженерно-геологічні і геодезичні вишукування;
 • Обстеженні технічного стану несучих та огороджуючих конструкцій;
 • Розробка проекту реконструкції будинку;
 • Виготовлення будівельного паспорту та повідомлення про початок робіт.

Проект реконструкції громадських будівель і споруд, реконструкція багатоквартирних будинків здійснюється в обсягах, визначених чинним законодавством і нормативними документами. Приблизний покроковий план виглядає так:

 • Складання замовником ТЗ;
 • Передпроектний аналіз ділянки та будівлі;
 • Інженерно-геологічні і геодезичні вишукування;
 • Містобудівний розрахунок;
 • Отримання містобудівних умов і обмежень;
 • Обстеженні технічного стану несучих та огороджуючих конструкцій;
 • Розробка узгоджувальної частини проекту реконструкції будівлі;
 • Експертиза проекту (залежно від класу наслідків);
 • Розробка робочої документації на реконструкцію будівлі;
 • Отримання дозволу на будівництво (залежно від класу наслідків).

Наша команда має великий досвід проектування реконструкції житлових будинків, дошкільних навчальних закладів, шкіл та інших закладів освіти.

 

замовити проект

консультація

 

minimized="true">