Робоча документація для будівництва будинку, будівлі, споруди

Робоча документація для будівництва

Що таке робоча документація для будівництва будинку?..

 

Перш ніж приступити до будівництва нового об'єкта або реконструкції існуючого, необхідно чітко уявляти фронт майбутніх робіт.

Важливо опрацювати всі деталі ще на стадії проектування. Адже виправляти допущені помилки вже в процесі будівництва - заняття невдячне.

В основі будь-якого будівництва, реконструкції, реставрації або капітального ремонту лежить проект.

Однак, незважаючи на свою очевидну значимість, це далеко не єдиний документ, який так чи інакше "бере участь" у процесі зведення або реконструкції будівлі чи споруди.

Так, наприклад, проект створюється на основі технічного завдання, докладно перераховує вимоги замовника, поверхові плани, призначення приміщень.

Після ретельної перевірки майбутнього об'єкта повинні бути уточнені деталі проекту, які, в свою чергу, входять в перелік робочої документації для будівництва.

Іншими словами, робоча документація - це документація, розроблена на підставі затвердженої проектної документації і призначена для проведення будівельно-монтажних робіт.

У її перелік входять робочі креслення і специфікації, в яких представлена ​​повна деталізація (відводи, переходи, фланці, прокладки, болти з гайками, металоємність, зварювальні шви, допуски) - одним словом все те, що надалі знадобиться підряднику для проведення будівельно-монтажних робіт.

Робоча документація використовується безпосередньо на будівництві і саме вона дозволяє із максимально високою точністю визначити вартість будівельно-монтажних робіт.

Потрібно також зазначити, що для технічно нескладних об'єктів достатньо розробляти одну стадію проектування - робочий проект.

замовити проект

 

minimized="true">