Передпроектні роботи. Містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками

Завдання, аналіз, варіанти, ескізи, обговорення, ескізи, графічне оформлення… Це не весь перелік дій, що виконуються проектувальниками та замовниками ще до початку проектних робіт. Ці роботи по створенню основної концепції будівлі або комплексу ми називаємо передпроектними роботами. До передпроектних робіт можна також віднести інженерні вишукування, але це тема окремої статті.

peredproektni_roboti1_ua_0.jpg

Передпроектні роботи. Містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками

Передпроектні роботи

Передпроектні роботи по створенню архітектурного рішення будівлі або комплексу передбачають ретельний аналіз існуючого середовища, до якого відноситься ділянка проектування, аналіз вимог до об’єкта проектування, визначення планувальних обмежень забудови ділянки (відступи від червоних ліній та інших будівель, зони регулювання забудови, охоронні зони пам’яток архітектури та культурної спадщини, захисні зони природних об’єктів, охоронні зони лінійних об’єктів зв’язку та інженерних мереж та ін.). Наступним кроком є пошук найоптимальнішого варіанту вирішення поставленої задачі, створення архітектурної концепції, ідеї та розробку ескізів. Для цього застосовуються як ручні методи ескізування, так і сучасні методи комп’ютерного моделювання та візуалізації.

Саме на етапі виконання передпроектних робіт визначаються попередні техніко-економічні показники, зокрема, поверховість, максимальна позначка будівлі, площа забудови, загальна площа та ін.

Архітектурна ідея потрібна будь-якому будівельному проекту не менше, ніж основна бізнес-ідея при відкритті свого підприємства або компанії. Саме передпроектні роботи дозволяють знайти таку ідею і успішно реалізувати її.

Таким чином, передпроектні роботи можна з упевненістю назвати базою основного проекту. Тому до даного типу робіт потрібно підійти з усією відповідальністю і пам'ятати, що вони дозволять уникнути проблем при реалізації проекту. Якісно виконані передпроектні є основою для ескізного проекту та містобудівного розрахунку.

Містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками

Містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками визначає інвестиційні наміри замовника стосовно використання земельної ділянки та входить до складу пакету документів, які подаються замовником у місцеві органи містобудування та архітектури для підготовки містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта будівництва.

Перед виконанням містобудівного розрахунку потрібно перевірити, чи відповідає цільове та функціональне призначення земельної ділянки генплану населеного пункту (містобудівній документації).

Містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками запланованого об'єкта будівництва складається з текстових і графічних матеріалів.

До складу графічних матеріалів входять:

  • Ситуаційна схема розміщення земельної ділянки.
  • Фотофіксація ділянки проектування.
  • Схема генерального плану, виконана на топографо-геодезичній зйомці з урахуванням усіх планувальних обмежень, захисних зон, нормативних відстаней від будівлі, що проектується, до червоних ліній, ліній регулювання забудови, існуючих будівель, існуючих та проектованих інженерних комунікацій, транспорту тощо.
  • Ескізні архітектурні рішення об'єкта проектування (плани, фасади, розрізи, 3-д вигляд).

Містобудівний розрахунок також містить інформацію про гранично допустиму висотність будівлі та максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки.

Наші архітектори розроблять для Вас передпроектні пропозиції, ескізний проект, містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками на реконструкцію та нове будівництво об'єкту. Ми дотримуємось вимог державних будівельних норм та правил оформлення проектної документації на кожному з етапів робіт, що дозволяє замовнику заощадити час та кошти на наступних етапах проектування та будівництва.

Вартість містобудівного розрахунку визначається індивідуально у кожному випадку і залежить від складності об'єкта та ділянки проектування.

Для замовлення розрахунку вартості натисніть на кнопку

замовити розрахунок