Ескізний проект - це стадія проектування, на якій визначаються основні параметри та показники майбутньої будівлі: площа забудови, поверховість, загальна площа; формується об'ємно-просторове та стилістичне вирішення об'єкта.

Ескізний проект - найбільш творчий етап. Саме на цій стадії архітектор може запропонувати різні варіанти реалізації побажань замовника. На стадії розробки ескізного проекту визначається конструктивна схема будівлі, визначаються основні матеріали, що будуть використовуватись для будівництва.

Основне завдання ескізного проекту - створити прообраз майбутнього об'єкту.

При розробці ескізного проекту розробник визначає контури майбутньої будівлі, а замовник в свою чергу отримує уявлення про основні риси майбутнього об'єкта і аналізує можливість застосувати їх в подальшій роботі.

Ескізний проект є досить важливим етапом проектування будівель, так як саме тут демонструються можливі планування будови.

Використовуючи такий проект, завдяки тому, що на даному етапі будується 3D-модель майбутньої будівлі, господарі проектованої будівлі можуть візуально переконатися в правильності обраного внутрішнього планування та зовнішнього вигляду будівлі.

Ескізний проект, є, по суті, відправною точкою і використовується в майбутньому для розробки робочої документації.

Даний етап проектування будівель не ділиться на додаткові розділи, і, в більшості випадків, виконуються одним томом.

На сьогоднішній день архітектори можуть запропонувати будівництво практично будь-яких будівель, форм і застосувати при цьому безліч різноманітних матеріалів. Усе залежить лише від побажання замовника та його матеріальних можливостей.

Через це і перелік креслень, що входять до складу ескізного проекту, може кількісно змінюватися, в залежності від типу будівлі, що проектується та складності проектованого будинку. Приблизний склад ескізного проекту пропонуємо подивитися тут.

При проектуванні будівель, на даному етапі, закладається дуже велика кількість інформації, і враховується безліч, непомітних для звичайної  людини, дрібниць.

Таким чином, на даному етапі архітектори закладають інформацію про всі фасади, визначаються із основним колірними рішеннями будівлі, а також будують плани поверхів і визначають основні розміри приміщень і загальну площу будинку.

В ескізному проекті також визначаються такі конструктивні особливості будинку, як конструкція стін, фундаменту, і виносяться принципові рішення із інженерного обладнання.

У разі якщо проводиться проектування будівель незвичайної конструкції, то в номенклатурі враховуються нестандартні вироби, такі як балюстради, ковані та столярні вироби, а також архітектурні елементи фасадів.

eskiznij_proekt.jpg

Вихідні дані для ескізного проекту

 

Основними вихідними даними для розробки ескізного проекту є:

  • документ, що підтверджує право власності (або оренди) на земельну ділянку
  • кадастровий план ділянки
  • топографічна зйомка з нанесеними межами ділянки, сусідніми будівлями та інженерними комунікаціями
  • дані про розміщення "червоних ліній"
  • завдання на проектування