Архітектурне проектування будинків, будівель і споруд

 

Архітектурне проектування житлових будинків, громадських будівель і споруд - це один з видів проектних робіт, що представляє собою процес створення проектної документації, необхідної для будівництва, яка описує зовнішній вигляд і внутрішні архітектурні рішення будівлі.

arhitekturne_proektuvannja_3.jpg

В ході архітектурного проектування визначається вигляд будівлі, а також особливості її будівництва та використання.

Архітектурне проектування дуже часто визначає ступінь надійності майбутньої будівлі. Тільки грамотне проектування може служити запорукою довговічності і безпеки будівлі, що споруджується або реконструюється.

Архітектурне проектування будівель - комплексна робота,  складне і комплексне завдання, яке під силу тільки фахівцям і професіоналам, так як в процесі проектування необхідно виконати ескізи будинку чи будівлі, схеми і креслення, розробку принципових рішень щодо прийнятих огороджуючих та несучих конструкцій.

Архітектори, що виконують проектування, зобов'язані стежити за інноваціями, технологіями, новинками в галузі будівельних матеріалів, обладнання та техніки і орієнтуватися при створенні проектів на новітні досягнення в сфері проектування та будівництва. При розробці архітектурного проекту потрібно підготувати варіанти візуального представлення будівлі, як в ескізному вигляді на площині, так і у варіанті 3d проекту або 3d моделювання - це дозволяє побачити об'єкт проектування таким, яким він буде в дійсності.

 

Архітектурні проекти будинків, будівель та споруд

 

Архітектурний проект являє собою архітектурну частину документації для будівництва об'єкту, яка містить архітектурні рішення, що комплексно враховують архітектурно-художні, технічні, інженерні, протипожежні, санітарно-гігієнічні, екологічні, економічні, соціальні, функціональні вимоги до об'єктів в обсязі, потрібному для розробки проектної документації для будівництва об'єкту, в проектуванні яких обов'язковою є участь архітектора. 

Архітектурне проектування будинків, будівель чи споруд може розроблятися як у складі проекту вцілому, так і як окремий, самостійний етап проектування. Архітектурний проект об'єкта будівництва, при умові розробки згідно містобудівних умов та обмежень, не підлягає узгодженню міськими управліннями чи відділами архітектури та містобудування. 

Архітектурні проекті будівель розробляються на підставі завдання на проектування та у відповідності до вимог містобудівних умов та обмежень. 

На етапі архітектурного проектування розробляються архітектурно-будівельні та об'ємно-планувальні рішення об'єкта, а також принципові рішення щодо фундаментів, перекриття, покрівлі, утеплення, вузлів, деталей, специфікацій та усіх розрахунків. 

Основні креслення архітектурних рішень: 

  • Генеральний план; 
  • Поверхові плани із нанесеними осями, основними розмірами приміщень і планувальними відмітками; експлікаціями приміщень із вказівкою точних площ; розташуванням дверних, віконних та інших прорізів; сходів, ліфтів, підйомників; огородження; санітарно-технічних приладів; 
  • Розрізи із вказівкою усіх планувальних позначок та основних висот приміщень; 
  • Фасади із зазначенням необхідних відміток і рівнів. 

 

Ми пропонуємо свої послуги у розробці архітектурного проекту як для нового будівництва, так і для будівлі, що реконструюється, так, щоб він повністю задовольняв побажання Замовника і вимогам вихідних даних на проектування. Такий підхід допоможе економити не тільки час, але й кошти.